بازرسی عملیات و حین ساخت

بازرسي عملیات و حين ساخت

بازرسی حین ساخت به منظور بررسی محصول در حین فرآیند ساخت از ابتدا تا نتیجه آن تعریف میشود که به منظور ارتقاء‌ کیفیت محصول تولیدی و حصول اطمینان از به کارگیری روش‌های نظام مند و مطابق با استانداردهای جهانی در فرآیند تولید، انجام می گیرد. از آنجا که عوامل متعددی از جمله، مواد اولیه ، فرآیندهای تولیدی، ماشین آلات، نیروی انسانی و فرآیندهای کنترلی در کیفیت محصول تولید شده اثر گذارند، لذا تنها راه ردیابی تمامی ویژگی‌های کیفی و فنی یک محصول انجام بازرسی و نظارت در مراحل تولید آن می‌باشد.

در مواردی تولید بعضی از محصولات مانند تولیدات لوازم آرایشی، یا مواد غذایی، ماشین آلات و تجهیزات که بازرسی آن پس از تولید امکان ندارد و یا با مشکلات و هزینه های بالا صورت میگیرد، در این مواقع برای حصول اطمینان از محصول نهایی بازرسی حین ساخت به کمک می آید. از جانب دیگر در بعضی از پروژه ها مواقعی پیش می آید که سازمان و یا واحد تولیدی به اجبار یا بر حسب نیاز از یک کد محصول مشخص در طول کار پروژه خود، مکررا مجبور به استفاده هستند، این امر سبب میشود که نگرانی در مورد ثبات کیفی و فنی و یا حجم کمی محصول پدید آید، از این رو برای ایجاد یک فرآیند معقول و مورد قبول در طول انجام کار و حصول اطمینان از وضعیت محصول بازرسی حین ساخت در تمامی مسیر ساخت محصول، نظارت و بررسی دقیقی به عمل میرساند.

بازرسی حین ساخت از طریق همان روش های سنتی بازدید میدانی همراه با چک لیست در حال انجام است.تمامی اطلاعات که در چند روز بازرسی به دست آمده جمع آوری و به شکل یک گزارش نهایی تدوین و منتشر میشود و طی این امر در صورت وجود، عدم تطابق ها شناسایی شده و اقدامات لازم انجام میشود. لذا شرکت‌های بازرسی به منظور حصول اطمینان از مطابقت تمامی ویژگی‌های یک محصول با الزامات مورد نظر کارفرمایان/خریداران اقدام به انجام بازرسی‌های حین ساخت می‌نمایند. بدیهی است انتخاب شرکت‌های بازرسی به معنی تعیین نماینده‌ای متخصص و قابل اعتماد به منظور حمایت از منافع تجاری سازمان در قراردادهای ملی و بین‌المللی می‌باشد. شرکت مودی اینترنشنال با اخذ پروانه بازرسی از سازمان ملی استاندارد ایران امکان ارائه انواع خدمات بازرسی در زمینه‌های مواد غذایی، محصولات کشاورزی، روغن‌های گیاهی، مواد معدنی و کلیه‌ی کالاهای مصرفی و صنعتی را دارا می‌باشد.

در این سالها همواره تلاش نموده ایم تا با حسن انجام تعهدات خود، پاسخگوی اعتماد تجار و صنعتگران بزرگ این سرزمین باشیم