تاریخچه

تاریخچه

تجربه‌ای جهانی _ حضوری ملی

شرکت مودی اینترنشنال قشم سرتیفیکیشن بعنوان یک نهاد بازرسی، ممیزی و صدورگواهینامه‌های سیستم‌های مدیریت افتخار دارد در سال 1399 ، بیستمین سالگرد تاسیس رسمی خود را بعنوان یکی از قدیمی‌ترین، پرسابقه‌ترین ومعتبرترین نهاد ارایه کننده ممیزی و بازرسی در کشور و منطقه جشن بگیرد.

بیست سال حضور در کنار بیش از 1500 سازمان و شرکت ایرانی افتخاری است که بر پایه سابقه و دانش یک گروه بین‌المللی شکل گرفته و در کشور با نگاهی ملی توسعه و بصورت پایدار رشد داده شده است.

سابقه MOODYINTERNATIONAL GROUP در ایران

در دهه 1330 با توسعه فعالیت‌های شركت‌های نفتی آمریكایی در ایران، شركت MI نیز در زمینه بازرسی از تأسیسات و صنایع نفت و گاز ایران فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1346 دفتر نمایندگی این شركت در ایران تأسیس گردید و تا سال 1357 به فعالیت خود ادامه داد و بعلت شرایط روزآن سالها این فعالیت ها متوقف گردید.

در سال 1374 پس از یك وقفه 17 ساله ، مودی اینترنشنال مجدداً فعالیت خود را در ایران در زمینه ارزیابی انطباق، اعطای گواهینامه‌های مدیریت و بازرسی آغاز نمود ولی تا سال 1379 عملا فعالیت‌های گروه مودی در ایران بصورت غیر مستقیم و تحت نظر دیگر دفاتر گروه مودی در منطقه و یا دفتر مرکزی اداره میگردید.

در سال 1379 شرکت مودی اینترنشنال قشم سرتیفیکیشن در ایران برای مدیریت و هماهنگی فعالیت های گروه مودی در ایران بصورت رسمی تاسیس گردید.

Moody International Q.C

این شرکت در سال 1379 به عنوان یک شخصیت حقوقی مستقل ثبت و از طریق دریافت اعتبار بین‌المللی از دیگر شرکت‎های گروه و دسترسی به شبکه‌ی از بازرسان فنی و ممیزان سیستم‌های مدیریت در سطح جهان بصورت گسترده از طریق انجام ممیزی‌های انواع سیستم های مدیریت، بازرسی کالا، بازرسی فنی و صدور گواهینامه‌های انطباق تلاش نموده شریکی قابل اطمینان برای شرکت، سازمان‌ها، کارفرمایان ایرانی باشد. ایجاد ارزش افزوه، افزایش سطح کیفیت، کاهش هزینه ها وتضمین پایداری از طریق شناسایی، کنترل و مدیریت ریسک های کیفی، زیست محیطی و ایمنی از طریق بکارگیری روش های ارزیابی انطباق در تمامی مراحل زنجیره تامین محصولات و خدمات از اعم فرازهایی است که ظرف دو دهه گذشته و در میسر پرتلاتم طی شده سرلوحه فعالیت شرکت بوده است.

از آنجاییکه قابلیت اطمینان و رشد پایدار از تعهدات ما به مشتریان بوده است حتی قطع ارایه خدمات نهادهای اعتباردهی بین المللی و یا ارتباط منقطع شرکای خارجی شرکت های بازرسی ، ممیزی و صدورگواهینامه با طرف های ایرانی که ناشی از یک دهه تحریم ظالمانه بر کشور بوده و هست هم نتوانسته علیرغم ایجاد چالش هایی، اختلال جدی در خدمات ما به مشتریان خود ایجاد نماید.

از سال 1392 با اوج گیری تحریم ها از یک طرف و تغییرات در گروه مودی، بازنگری اساسی در سیاست های شرکت مودی اینترنشنال قشم سرتیفیکیشن ایجاد و به پشتوانه تجارب بین المللی خود تمامی اعتبار مورد نیاز برای فعالیت خود را از مراجع معتبر ملی اخد نمود و در سال 1399 نیز همزمان با آغاز سومین دهه فعالیت شرکت، با ایجاد تغییراتی در تیم مدیران و ساختار ، اهداف جدیدی برای چشم انداز پیشرو طرحریزی گردیده است تا با رویکردی جدید و با تکیه بر تجارب گذشته توسعه سازمان حول اهدافی نظیر:

  1. افزایش سهم بازار
  2. افزایش دامنه فعالیت در حوزه بازرسی فنی و پیشرفته
  3. ورود به حوزه گواهی نمودن افراد
  4. تاسیس مراکز تست محصولات

را مقدر نماییم.