ایزو 9000 چیست؟

ISO سازمان بین المللی استاندارد سازی است و تاکنون بیش از 17 هزار استاندارد از طرف این سازمان تدوین و ارائه شده است، اما مهم ترین و شناخته ترین و پرکاربردترین استاندارد تعیین شده از سوی ایزو، ایزو 9000 است. ایزو 9000 یا همان مدیریت کیفیت برای هر کسب و کار در هر صنفی مناسب است و شامل کسب و کارهای کوچک، بزرگ، خدماتی و تولیدی می شود.

ایزو یعنی چه؟

International Organization for Standardization نام سازمانی است که به سازمان بین المللی استاندارد ساز معروف است؛ شاید کسی این نام بلند بالا را نشناسد، عجله نکنید زیرا نام عامیانه و شناخته شده آن ایزو می باشد ( ISO). ساده تر و عامیانه ترین نام برای ایزو همان سازمان بین المللی استاندارد است.

تعریف استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ چیست؟

برای تسهیل فرایند دریافت این گواهینامه بهتر است ابتدا الزامات ایزو ۱۴۰۰۱ را بررسی و پیاده سازی نمود. معرفی مرجع معتبر برای صادر کردن گواهینامه برای سازمان ها نیز بسیار تاثیر گذار است. معمولا با توجه به بزرگی و پیچیدگی سازمان مدت زمان لازم به منظور طراحی و اجرا و صادر شدن گواهینامه ISO 14001 بین ۱ ماه تا ۶ ماه متغیر است.

صدور گواهینامه ایزو در ایران

گواهینامه های معتبر ایزو در ایران صادر شده توسط مراجع صدور CB می باشند. شرکت های CB مجموعه های به اصطلاح خصوصی صدور ایزو می باشند که بر پایه ایزو ۱۷۰۲۱ توسط مراجع اعتباردهی AB مورد ممیزی قرار می گیرند و نهایتا تایید صلاحیت می شوند. مراجع صدور یا همان CB ها تنها زمانی که توسط یک AB معتبر تایید و اعتباردهی شوند، معتبر می باشند.

پشت صحنه فیلمبرداری ویدیو های واحد بازرسی

ممیزی داخلی

ممیزی داخلی شرکت مودی اینترنشنال قشم در تاریخ 15،14 بهمن ماه انجام شد.