درباره ما

سازمان مهندسی MOODY در سال ۱۹۱۱ برای اجرای سازه‌های ساختمانی و الكترونیكی در ایالات متحده آمریكا تأسیس گردید. در سال 1920 این شركت سرپرستی تمامی تأسیسات نیروگاهی كشورهای فوق را به عهده گرفت.

به دنبال توسعه سریع صنایع نفت و گاز آمریكا در دهه 1920 و احساس نیاز به انجام فعالیت‌های بازرسی، شرکت MOODY INTERNATIONAL با توجه به نیاز و موقعیت بازار آمریكا ، به توسعه‌ی واحدهای بازرسی فنی خود پرداخت و با جذب افراد متخصص و تامین منابع و تجهیزات لازم به بزرگترین سازمان بازرسی تأسیسات نفتی آمریكا مبدل گشت.

با توجه به نقش MI در صنعت نفت ایالات متحده آمریکا، ریاست این شركت به عضویت هیأت رئیسه انستیتو نفت ایالات متحده در آمد و تمامی استانداردهای حوزه‌ی نفت و پتروشیمی ایالات متحده API: AMERICAN PETROLEUM INSTITUTE با همكاری این شركت تنظیم گردید. با گذشت زمان این شرکت زمینه فعالیت‌های بازرسی خود را در تمامی صنایع گسترش داد.

شرکت MOODY INTERNATIONAL با توسعه ساختار سازمانی و جذب نیروهای متخصص از اقصی نقاط جهان توانایی خدمت رسانی در تمامی حوزه‌های ذیل را ایجاد نمود:

  • خدمات بازرسی کالا
  • خدمات بازرسی فنی
  • گواهی سیستم های مدیریت
  • خدمات گواهی محصول
  • خدمات فنی و مهندسی
  • خدمات فنی استخدام
  • خدمات آموزشی

در دهه 1330 و با توسعه فعالیت‌های شرکت‌های نفتی در ایران، شرکت MOODY INTERNATIONAL با ورود به حوزه‌ی بازرسی از تاسیسات و صنایع نفت و گاز فعالیت‌های خود را در ایران آغاز نمود. با گسترش فعالیت‌های این شرکت در سال 1336 دفتر نمایندگی MI در ایران تاسیس و تا سال 1357 به فعالیت‌های خود ادامه داد. پس از یک وقفه‌ی 17 ساله در سال 1374 شرکت Moody International مجددا فعالیت های خود در ایران را آغاز نمود. و در سال 1379 شعبه MI مطابق با قوانین ثبت شرکتهای خارجی در ایران تحت عنوان شرکت «مودی اینترنشنال قشم» در منطقه ازاد قشم بازگشایی و فعالیت‌های خود را در زمینه‌ی صدور گواهی‌نامه‌های مدیریت کیفیت و API از سرگرفت. با توسعه فعالیت‌های شرکت مودی‌اینترنشنال، و پیرو تحریم دول اروپایی این شرکت در سال 1392 با اخذ اعتبار از مرکز تایید صلاحیت ایران (NACI) به عنوان نهادی مسئول اعلام موجودیت نمود.

امروزه شرکت مودی اینترنشنال ایران علاوه بر حفظ و توسعه ارتباطات خارجی خود به عنوان یک نهاد ایرانی در حوزه‌های صدور گواهی‌نامه‌های مدیریت، بازرسی فنی، بازرسی کالاهای صادراتی و وارداتی، صدور گواهی محصول، ارزیابی منابع، مدیریت زنجیره‌ی تامین و ارائه‌ی خدماتی آموزشی فعالیت می‌نماید. در این سال‌ها برخورداری از نیروی متخصص و منابع ساختاری مکفی این شرکت را در حسن انجام تعهدات خود یاری نموده است.

شایان ذکر است، تا امروز شرکت مودی اینترنشنال با ارائه‌ی خدمات ارزیابی انطباق سیستم‌های مدیریتی و بازرسی فنی با بیش از 2000 شرکت و سازمان خصوصی و دولتی همکاری داشته که این امر بیانگر اعتماد این سازمان‌ها به توانمندی‌های ساختاری و فنی شرکت مودی‌اینترنشنال می‌باشد. همچنین این شرکت با رعایت تمامی الزامات ملی و بین‌المللی در حوزه‌های بازرسی و صدور گواهی‌نامه موفق به اخذ گواهی و اعتبار از مراجع اعتبار بخشی داخلی گردیده است.